  • Dough Sheeter Tabletop – SHE50B075 – Z.Matik
Dough Sheeter Tabletop – SHE50B075 – Z.Matik The SHE model sheeter is compact and has a design that allows the operator to work comfortably. The mechanics keep some key points but are also renewed, allowing the customer less maintenance and greater resistance. The goal is to make this range even more solid and intuitive, thus facilitating the operator, especially in routine cleaning. The dough sheeter is perfect for multiple applications: from pastry shops to hotels, catering, etc. Cylinders opening: 40 mm Cylinders diameter: 80 mm Conveyor belt width: 500 mm Voltage: 40V / 50Hz / 3PH Power(kW): 0.55 Power (hp): 0.75 Net Weight: 135 kg Gross weight: 150 kg Size (Wide open): 2070 x 980 650 (height) mm Size (Twi side folded): 1100 x 1130 950 (height)mm Packing size: 110 x 120 x 120 cm Model: SHE50B075 – Z.MATIK – Made in Italy
Rolling Machine
Rolling Machine
  • Automatic Pizza Dough Roller
  • Pasta and Pizza Dough Sheeters – SF 220 – MEC
  • MEC Stainless Steel Pizza Dough Roller – PS 42 A