  • Elfbulb 1.2kw 12V 100Ah Lifepo4 Battery EBL-12100
Core Material: LiFePO4 Rated Voltage: 12.8V Capacity: 100Ah BMS System: 100A Rated Power: 1280Wh Cycle Life: Above 6000 cvcles@80%DOD /-3500cvcles@100%DOD Operating Temperature: Charging:0to 50℃|Humidity:15%to75%|Storage10to 50℃ Water Dust Resistance: IP65 Net Weight(KGS): 11.5KGS Dimension(L*W*H)(mm) 248*157*194
Solar Batteries
Solar Batteries
  • Elfbulb 1MWH Battery Energy Storage Container BESS
  • Elfbulb 150KWH Battery Energy Storage Container BESS
  • Elfbulb 10kw Lifepo4 Server Rack Battery 51.2V 200Ah
  • Elfbulb 2.5kw Lifepo4 Server Rack Battery 25.6V 100Ah